KURUMSAL / Neden Minimen?

Neden Minimen?

Bazıları biraz geç de olsa çoğu çocuk yürümeyi ilk yılın sonuna kadar öğrenir. Çocuğunuz yürümeye başladığında, hangi ayakkabıyı giymesi gerektiği sorusu ortaya çıkar.

Minimen
Çocuğunuzun ayak parmaklarına ve ayak tırnaklarına baskı yapmayacak derinliktedir. Parmaklarına daha fazla hareket imkânı sağlar geniş burunludur. İlk birkaç yıl boyunca, çocuğunuzun ayağı şekillenirken düztabanlık, derin kavis gibi sorunların oluşumunu engeller. 

Ürünlerimiz sert materyallerden ziyade sağlıklı, natürel ve en önemlisi esnek materyallerden imaldir bu sebeple çocuğunuzun hareketli ve faal hayat tarzı için en uygunudur. Ortopedik iç taban yapısı ve arka desteği ile içe basma probleminin de oluşumunu engeller. 16 aydan küçük her yeni yürüyen çocuğun ayağı düz tabandır ve sonrasında 8 yaşına kadar ayağın alt kavis oluşumu tamamlanır. Bu süre zarfında uygun ortopedik konforu MİNİMEN sağlar. 

İç tabanında yumuşak etkisi “Soft effect” ile çocuğunuza konforlu ve sağlıklı yürüyüş sağlar. Yüksek topuklu ayakkabılar hareketli olan çocuğun ayağının öne kaymasına ve parmaklarının sıkışmasına neden olabileceğinden bizim düztabanlı modellerimiz çocuğunuzun daha kolay yürümesine imkan verir. Çocuklarınız ilk yaşlarında yürümeye çok enerji harcayacaklarından olabilecek en hafif ürünlerimiz onun işini kolaylaştırır. En uygun tarak eni ile ayak bileğini oynatmayacak şekilde sarar. %100 Naturel iç ve dış deri yapısı (Modele göre) ile sürekli terleyen çocukların ayaklarına gerekli olan hava değişimini sağlar ve teri emer ürünlerimiz teknolojiyi takip eden yenilikçi detaylar ve moda tasarım ile üretilmiştir. Çocuğunuza ayakkabı seçerken ayağının büyümesi için gereken boşluğu sağlayacak ürünler alınız. 

MİNİMEN ORTOPEDiK Ayakkabıları son derece dayanıklı ve sağlamdır uzun süre kullanımı mümkündür. Ancak yeni yürümeye başlayanların çoğunun (16 aylıktan küçük) ayak numarası iki ay içinde bir buçuk kat büyür. 16 – 24 ay arasındaki yeni yürümeye başlayanların ayak numaraları her üç ayda bir ortalama bir buçuk kat artar. 24 – 36 ay arasındaki küçük çocukların ve 3 yaş üzerindeki çocukların ayak numaraları dört – altı ayda bir bir buçuk kat artar. Bu sebeple zamanı geldiğinde çocukların ayakkabılarının değişmesi gereklidir.